Praktyczne informacje dotyczące dbania o okulary

Kiedy kupujemy nowe okulary Armani damskie, to chcemy, aby nam służyły możliwie najdłużej. Pamiętajmy jednak o tym, że okulary niezależnie do tego, z jakich są wykonanych materiałów, nie są niezniszczalne. To jak długo będziemy ich używać w dobrym stanie, zależy w głównej mierze od nas, jak i od tego, jak będziemy o nie dbać. Jest to produkt, bez którego często nasze funkcjonowanie codzienne byłoby niemożliwe. Warto zadbać o ich stan, a na dodatek użytkować je prawidłowo oraz przechowywać i czyścić w sposób bezpieczny. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą nam zadbać możliwie najlepiej o okulary.

Przechowywanie okularów

Kiedy kupujemy nowe okulary Armani damskie, to chcemy, aby nam służyły możliwie najdłużej

Okulary należy przechowywać w specjalnym etui. Musimy pamiętać o tym szczególnie w sytuacji, w której chcemy je zabrać ze sobą do plecaka, torebki oraz bagażu podręcznego. Najlepiej korzystajmy z futerału oryginalnego, który otrzymaliśmy przy zakupie okularów. Etui te jest wręcz idealnie dopasowane kształtem oraz wielkości do naszych opraw. Okulary dzięki temu nie przesuwają się przy transporcie i są zabezpieczone w pełni przed porysowaniem. Nawet gdy przypadkiem upuścimy okulary znajdujące się w futerale, będą w dalszym ciągu całe, co nie jest takie pewne, gdyby upadły nam w stanie niezabezpieczonym.

Bardzo ważną informacją jest także to, aby okulary tylko i wyłącznie zdejmować i zakładać oburącz. Dzięki temu unikniemy deformacji, czy też uszkodzenia zausznika. Zawsze odkładajmy okulary soczewkami do góry. W innym razie dosyć szybko zmatowimy soczewkę, zmniejszając jej przejrzystość.

Jak czyścić okulary?

Przede wszystkim okulary należy czyścić w sposób regularny

Przede wszystkim okulary należy czyścić w sposób regularny. Nie powinniśmy tego robić na sucho, ponieważ pył oraz kurz mogą w takiej sytuacji uszkodzić powierzchnię soczewek. Zawsze wcześniej zwilżmy soczewki. Najlepiej stosujmy specjalne płyny do okularów, które nam zapewnią dobre widzenie i zachowają powłoki w idealnym stanie, uszlachetniając soczewkę. Jeśli przy sobie nie mamy takiego specjalnego płynu, to użyjmy tylko i wyłącznie wody. Razem z etu otrzymamy także specjalną szmatkę do okularów. Jest ona najczęściej wykonana z mikro fibry lub też z mikrofrazy. Są to jedyne materiały, których powinniśmy używać do czyszczenia okularów, aby nie zaszkodzić im. Nie czyśmy okularów skrawkiem chusteczki, papieru, skrawkiem odzieży, ponieważ „chropowata” powierzchnia zniszczyć może materiał opraw oraz soczewek. Stosujmy się do powyższych zasad, a na pewno stan naszych okularów będzie wręcz idealny i to przez długi, długi czas.