Modne oprawki korekcyjne damskie a kształt twarzy

Wybierając oprawki korekcyjne damskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę i jakość wykonania, ale również na kształt. Aby wybrać odpowiednie modele w pierwszej kolejności należy dokładnie określić kształt twarzy.

Jakie są najlepsze oprawki dla kobiet o kwadratowej twarzy?

Kwadratowa twarz wyróżnia się dość wyrazistymi rysami i bardzo mocno zarysowanymi kościami policzkowymi. Nie można zapominać także o identycznej szerokości czoła i szczęki. Przy kwadratowym kształcie twarzy najlepiej sprawdzą się zaokrąglone oprawki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie możliwe złagodzenie rysów twarzy. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne oprawki korekcyjne damskie typu kocie oczy, które w obecnym sezonie biją rekordy sprzedaży. Uważać należy z kolei na kanciaste ramki.

Wybierając oprawki korekcyjne damskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę i jakość wykonania, ale również na kształt

Jakie są najlepsze oprawki dla kobiet o prostokątnej twarzy?

Twarz prostokątna to nic innego jak twarz podłużna, która jest tak naprawdę kształtem pośrednim pomiędzy opisaną powyżej twarzą kwadratową a owalną. Znakiem charakterystycznym jest identyczna szerokość twarzy na każdej wysokości. Wybierając okulary korekcyjne warto zadbać o to, aby optycznie poszerzyć linię kości policzkowych. W ten prosty sposób będzie można odwrócić uwagę od ostrych rysów zwłaszcza w górnej części twarzy. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście okulary owalne i okrągłe. Jeżeli chodzi o rozmiar to można postawić na oprawki, które wychodzą poza krawędź twarzy. Dzięki oprawkom tego typu będzie można znacząco złagodzić wyrazisty obrys buzi.

Jakie są najlepsze oprawki dla kobiet o okrągłej twarzy?


Okrągła twarz jak powszechnie wiadomo wyróżnia się pięknie zarysowanymi kościami policzkowymi. Znakiem charakterystycznym jest również wydłużony podbródek oraz czoło. Kobiety o okrągłej twarzy mają szerokie pole do popisu, dlatego też mogą postawić na wiele ciekawych oprawek korekcyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poeksperymentować nawet z bardzo nietypowymi i niebanalnymi oprawkami. W sezonie letnim można postawić na odważne kolory i oryginalne zdobienia, dzięki którym można stworzyć wiele ciekawych stylizacji. Kobiety o owalnej twarzy powinny pamiętać jedynie o tym, aby wybierać oprawki korekcyjne damskie, które nie będą wychodzić poza obrys twarzy. Przestrzegając tej prostej zasady twarz owalna zawsze zachowa odpowiednią proporcję. Przy twarzy owalnej warto z kolei postawić na modne okulary posiadające kwadratowe lub prostokątne szkła. Dla starszych kobiet zdecydowanie najlepszym wyborem są ponadczasowe okulary kwadratowe z wykorzystaniem kanciastych oprawek.