Męskie okulary korekcyjne – jakie najlepiej wybrać?

Dobór odpowiednich okularów korekcyjnych dla mężczyzny to zawsze nie lada wyzwanie. Jest to bowiem ten typ akcesorium, które prawdopodobnie będzie noszone cały czas. Musi więc pasować do różnego rodzaju stylizacji, okazji czy fryzur. Jakie zatem męskie okulary korekcyjne powinny sprawdzić się najlepiej?

Męskie okulary – trendy modowe

Jednym z pomysłów przy wyborze okularów jest kierowanie się obecnie panującymi trendami i modą. Można zauważyć, że dzisiaj coraz bardziej popularne stają się okulary o cienkich, srebrnych lub złotych oprawkach, z dużą średnicą szkieł, które dodają twarzy delikatności, a czasem są niemal niewidoczne. Można też postawić na coś bardziej ekstrawaganckiego i zakupić duże, prostokątne okulary z szerokimi, kolorowymi oprawkami. Ta opcja zdecydowanie bardziej sprawdzi się osobom żądnym przygód, które lubą wyróżniać się z tłumu.

Dopasuj okulary do kształtu i wielkości twarzy

Moda modą i trendy trendami, jednak tym, co powinno być kluczowe przy zakupie okularów korekcyjnych jest kształt i wielkość twarzy. Każdy z pewnością chce w okularach po prostu dobrze wyglądać i komfortowo się czuć. A jeśli okulary będą nawet najnowszym trendem, który wszyscy chcą mieć, ale nie będą pasować do danej osoby, to taki zakup wydaje się wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Jak zatem dopasować okulary do twarzy? Warto w tym względzie kierować się zasadą przeciwieństw. Jeśli Twoja twarz jest mała, okrągła lub owalna, ma delikatne rysy, a Ty sam mógłbyś o sobie powiedzieć, że posiadasz chłopięcą urodę, wybierz w takim wypadku okulary jak najbardziej „kanciaste” lub takie kwadratowe. Dodadzą one Twojej twarzy nieco pazura i fajnie uwydatnią kontrast. Jeśli jednak Twoja twarz jest trójkątna lub kwadratowa i z mocno zarysowanymi kościami policzkowymi, w takiej sytuacji postawa na delikatne, okrągłe szkła bez przesadnej fantazyjności.

Poradź się innych!

Podczas wyboru okularów warto zabrać ze sobą do sklepu zaufaną i szczerą osobę. Partnerka, partner, brat lub przyjaciel. Taka osoba będzie w stanie spojrzeć na Twoją twarz w okularach obiektywnie oraz z pewnością odpowiednio Ci doradzi. Fajną opcją jest też poproszenie o pomoc pracowników salonów optycznych. Ich profesjonalna wiedza może się okazać niezastąpiona podczas kupna okularów. Takie osoby często ukończyły kursy odnośnie doboru okularów do kształtu twarzy, więc ich kwalifikacje mogą być niezwykle przydatne i warto z nich skorzystać.

Okulary znanych marek

Podczas wyboru okularów korekcyjnych warto też postawić na doskonałą, wysoką jakość. W okularach będziesz spędzać całe dnie, będą one narażone na różne warunki atmosferyczne. Ważne wydaje się więc, aby można było cieszyć się nimi przez co najmniej parę lat. Wysoką klasę z pewnością zapewnią znane marki. Takie firmy wyrobiły sobie niemałą renomę wśród klientów, posiadają wiele ważnych certyfikatów oraz dają gwarancję niezawodności. Dlatego warto w taką prestiżową markę zainwestować i nie oszczędzać w tym względzie pieniędzy. Możesz skusić się na przykład na wysokiej klasy okulary Prada męskie. Taka firma daje gwarancję wygody noszenia, ochrony Twoich oczu i super gatunkowości.

Wybór męskich okularów korekcyjnych wcale nie musi oznaczać wielu godzin krążenia po sklepach i mierzenia ogromnej liczby par. Stosując się do paru zasad, kierując się swoim własnym stylem i dopasowując okulary do kształtu i wielkości twarzy, szybko można znaleźć idealny model. Dodatkowo, znane marki gwarantują świetną jakość, dlatego warto się na takowe zdecydować.